Feed on
Posts

Zaczynając realizację zamówienia na urządzenie lokalu architekci wnętrz bardzo często mają do czynienia z życzeniami klientów aby pomieszczenie zostało zaprojektowane w stylu skandynawskim. Dla osoby obytej z rozmaitymi trendami nie jest to zadanie trudne, mimo wszystko nie wszyscy precyzyjnie wiedzą czym charakteryzuje się trend skandynawski przeto postaramy się scharakteryzować go w paru zdaniach.

styl-skandynawski.jpg

Mieszkania zaaranżowane na modę skandynawską wyróżniają się głównie uczuciem wyjątkowej przestrzeni, nawet jeżeli są to lokale niewielkie takie jakie niejednokrotnie napotykamy w naszym państwie. Odczucie przestrzeni jest realizowane przez użycie bieli jako głównego koloru. Daje to również wrażenie sterylności a także uporządkowania.

Reprezentatywne dla tego nurtu jest także zastosowanie drewna, nadzwyczaj niejednokrotnie w jego pierwotnej postaci. Pojawia się ono przede wszystkim na podłodze kontrastując z bielą ścian. Inną właściwością wnętrz skandynawskich jest nie zasłanianie okien zasłonami co pozwala przenikać do mieszkania pokaźniejszej ilości czystego światła słonecznego.

Ocieplenie minimalistycznego wnętrza osiąga się w trendzie skandynawskim przez wprowadzenie licznych dodatków z tekstyliów (wełnianych, lnianych itp.). Są to w szczególności kapy a także poduszki z ażurowymi wzorami niejednokrotnie o motywach ludowych. Do urozmaicenia wnętrza i złamania wszechobecnej bieli w zmniejszonej formie stosuje się silniejsze i trochę bardziej intensywne kolory takie jak brąz czy mniej jaskrawe odcienie czerwonego.

Kierunek skandynawski znajduje sobie coraz większą liczbę fanów w kraju oraz harmonizuje doskonale z rodzimymi niewielkimi apartamentami.