Feed on
Posts

Wiosenne rewolucje na balkonach

balkony.jpg

Błyszczy słońce, ptaki podśpiewują, natomiast Ty posiadasz zastawiony, nijaki balkon? Nie masz gdzie wypić kawy o poranku? Najprzedniejsza pora aby cokolwiek z tym wreszcie zrobić. Więc rozpoczynamy! Balkon, nawet taki najzwyczajniejszy, może stać się pewnym zamiennikiem ogrodu. Pod warunkiem, że odpowiednio o niego zadbamy.

Rozpoczynamy od wystawienia z balkonu jakichkolwiek rzeczy jakie tam zalegaja. Od razu należałoby je też posegregować na te rzeczy, jakie raczymy sobie pozostawić i te, jakie należy od razu wywalić na śmietnik albo oddać komuś kto zrobi z nich lepszy pożytek (więcej). W razie potrzeby, teraz nadchodzi znakomity moment by wyczyścić nawierzchnię balkonu, może cokolwiek pomalować, lub odnowić bądź zaimpregnować. Teraz jest jeszcze ten czas, gdy ścieramy balustradę z kurzu, jaki się na niej zebrał.

Z przebiegiem czasu balkon nabiera błysku, z kolei my pracujemy ambitnie. Jeżeli osiadły na nim np. mrówki, to trzeba się ich pozbyć nim wejdą do wnętrza. Wiosenne robienie porządków na balkonie dobiega niemalże do finiszu. Przynosimy z powrotem rzeczy, które wynieśliśmy z balkonu na starcie naszych robót. Sprawdzamy też oraz dbamy o sprzęty. Należy je zregenerować albo wymienić i doczyścić.

Rozmieszczamy doniczki, sadzimy rośliny, jakie będą napawały nasz wzrok wiosną i latem. Na balustradach także można rozwiesić donice na specjalnych uchwytach, do których zasadzimy potem petunie, jakie upiększą nasz balkon. Prawidłowo dopieszczony balkonik, będzie upajał nasze oczy przez kilka najbliższych miesięcy.