Feed on
Posts

Rola kolorów w małych wnętrzach

mala-sypialnia.jpg

Małe wnętrza to wielkie wyzwanie dla tych, którzy chcą cieszyć się komfortowo urządzonym mieszkaniem. O czym warto pamiętać w trakcie prac w takich pomieszczeniach? Co robić, by aranżacja wnętrz o niewielkich rozmiarach dała zaskakujące efekty?

Jeśli chcemy, by aranżacja wnętrz o mniejszym metrażu pozwoliła na osiągnięcie zachwycających rezultatów, powinniśmy pamiętać o kilku prostych, za to bardzo ważnych kwestiach. Małe wnętrza nie lubią nadmiaru mebli. Im prostsze rozwiązania wybierzemy, tym lepiej.

W małych pomieszczeniach ważna staje się też kolorystyka. Im jaśniejsze barwy zagoszczą w takim pomieszczeniu, tym lepiej. Dlaczego tak się dzieje? Wyjaśnienie jest proste – jasne kolory sprawiają, że nawet małe wnętrza wydają się być większymi i bardziej przestronnymi pomieszczeniami, niż w istocie. Ciekawe efekty można osiągnąć w chwili, gdy jasnym ścianom towarzyszyć będą kolorowe dodatki, dzięki którym unikniemy monotonii.

Warto też pamiętać, że na wygląd wnętrza wpływ mają też wzory pojawiające się na ścianach oraz ilość światła, które wpada do małego pomieszczenia. Im jaśniej w nim będzie, tym lepiej będziemy się w nim czuć – oto zasada, o której w trakcie aranżacji wnętrz o niewielkich wymiarach warto pamiętać.